.. подписка
    .. rss каналы
    .. пресс-релизы
    .. контакты


            22 сентября 2019

.. in english  .. по-русски  .. latviski    

LKW Walter

Transportweek 2019
   ..    Turkish Airlines открыла прямые рейсы в Ханой и Хошимин    ..    Поезд «Карелия» Москва – Петрозаводск с 3 декабря будет двухэтажным    ..    Энергетический переход и налогообложение    ..    Новая контейнерная линия в Гданьске    ..    Второй квартал был успешным для литовского транспорта    ..    УВЗ участвует в перспективных проектах использования СПГ    ..    Ростех модернизирует пункт пропуска на границе Киргизии и Узбекистана    ..    В Ченнаи впервые зашел 9-тысячник    ..    Президент присвоил пилоту Utair звание «Заслуженный пилот РФ»    ..    Российский университет транспорта в числе лучших    ..    В аэропорту Шереметьево открыта третья взлетно-посадочная полоса    ..    Качество скрубберов вызывает вопросы    ..    Новая машина ЧТЗ запущена в серию    ..    МАЗ-МАН освоил выпуск машин для противообледенительной обработки воздушных судов    ..    В Казани протестировали КАМАЗ-54901

Corporate Fleet Management

  .. карта сайта ..


  .. издания ..


  .. новости ..


  .. реклама ..

LKW Walter Rus
VIA LATVIA
LKW Walter
 
  .. партнёры ..

Indiaexportnews.com

Lidosta “Rīga” saglabājusi līderpozīcijas Baltijas reģionā

  05.12.2007    

Šī gada vienpadsmit mēnešos VAS Starptautiskā lidosta Rīga apkalpojusi par 82% vairāk pasažieru nekā Tallinas un par 83.4% pasažieru vairāk nekā Viļņas lidosta.
Salīdzinājumā ar pagājušā gada vienpadsmit mēnešiem, šogad lidostu “Rīga” analogā laikā periodā izmantojuši par 27.1% pasažieru vairāk. Gada vienpadsmit mēnešos Rīgas lidostu izmantojuši 2 917 399 pasažieri. Tallinas lidosta šā gada vienpadsmit mēnešos apkalpojusi 1 601 648 pasažierus, kas ir par 11.8%, bet Viļņas lidosta – 1 590 364 pasažierus, jeb par 17,4% vairāk nekā pērn šajā laika periodā.
Novembrī lidostu Rīga izmantoja 252 843 pasažieri, kas ir par 27.4% vairāk nekā pagājušā gada novembrī. Tallinas lidostas apkalpoto pasažieru skaits novembrī palielinājies par 15.8%, bet Viļņas lidostas pārvadāto pasažieru skaits šajā mēnesī pieaudzis par 46.1%. Lidostas “Rīga” apkalpoto pasažieru skaits jau oktobrī pārsniedza pagājušā gada apkalpoto pasažieru kopskaitu, kas bija 2 495 020 pasažieru.
Pirmajos vienpadsmit mēnešos apkalpoto pasažieru skaits - 2 917 399 ļauj prognozēt, ka lidosta pirmo reizi vēsturē sagaidīs savu trīs miljono pasažieri. Trīs miljono pasažieri lidosta prognozē apkalpot 10.decembrī. Šo gadu lidosta “Rīga” iepriekš plānoja beigt ar vismaz 3 100 000 apkalpotiem pasažieriem. Ņemot vērā šī brīža rādītājus, prognozējams, ka plāns piepildīsies.
Tāpat kā gada pirmajos desmit mēnešos, arī novembrī visvairāk pasažieru lidoja no Rīgas uz Londonu. Vienpadsmit mēnešos uz šo pilsētu devās 290 706 pasažieri, kas sastāda 10.8% no kopējā pasažieru apjoma. Otrs iecienītākais virziens joprojām ir Īrijas galvaspilsēta Dublina. Līdz vienpadsmit mēnešos šo pilsētu par galamērķi izvēlējās 209 556 pasažieri, kas sastāda gandrīz 8% no kopējā pasažieru apjoma. Uz pārējiem iecienītākajiem maršrutiem - Stokholmu un Berlīni devušies 6.5% un attiecīgi 5.8% no kopējā pasažieru apjoma, savukārt 5% robežu no kopējā pārvadāto pasažieru skaita pārsniedz arī maršruts uz Kopenhāgenu un Frankfurti.
Veiksmīgākās aviokompānijas statusu joprojām saglabā Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic. Šī aviokompānija gada pirmajos deviņos mēnešos no lidostas Rīga pārvadāja 1 313 418 pasažierus, jeb 45% no kopējā lidostas Rīga pasažieru skaita. 25.2% no kopējā pasažieru skaita jeb 733 820 pasažierus pārvadājusi otra iecienītākā aviokompānija Ryanair. Trešo vietu ar 153 tūkstošiem pārvadātu pasažieru ieņem aviokompānija Latcharter, kurai seko aviokompānijas KLM ar 101 un Easy Jet Airlines ar 85 tūkstošiem pārvadātu pasažieru gada pirmajos vienpadsmit mēnešos.
Novembrī lidostā ir sācis strādāt trešais International Currency Exchange (ICE) valūtas maiņas punkts pasažieru sagaidīšanas zālē Ielidošana 2. Pārējie divi ICE maiņas punkti atrodas sagaidīšanas zālē Ielidošana 1 un Izlidošana C. Par valūtas maiņu, ICE atšķirībā no bankām, neiekasē komisijas maksu. Darba laiks - saskaņā ar lidojumu sarakstu.
Novembrī ekspluatācijā tika nodota Pilotu iela. Tā atrodas lidostas biznesa parka teritorijā un nodrošina piekļuvi SAS Flight Academy... поиск ..