.. подписка
    .. rss каналы
    .. пресс-релизы
    .. контакты


            19 июля 2019

.. in english  .. по-русски  .. latviski    

LKW Walter

TransLogistica Kazakhstan 2019
   ..    Уточнён порядок осуществления международных перевозок российскими перевозчиками    ..    Запрет перенесен на полгода    ..    На 44% увеличился пассажиропоток в морском пункте пропуска Петропавловск-Камчатский    ..    DPD в России: доставка крупногабарита до квартиры теперь и в вашем городе    ..    Лонг-Бич в большом минусе    ..    Hapag-Lloyd запускает индоевропейский сервис    ..    Qatar Airways будет летать в Ботсвану    ..    АО «ФГК» и АО «Алтайвагон» заключили контракт    ..    АО «ОТЛК ЕРА» сохраняет положительную динамику объемов перевозок    ..    "Укрзализныця" будет развивать модель грузоперевозок precision railroading    ..    "Лемтранс" перевез 25 млн тонн грузов за полгода    ..    Deutsche Bahn решил вопрос с качеством ICE 4    ..    Грузооборот российских портов в июне 2019 увеличился на 5,5%    ..    БелАЗ поставит 11 самосвалов угольной компании "Южный Кузбасс"    ..    РС: итоги конференции по правилам для рыболовных судов 2019


  .. карта сайта ..


  .. издания ..


  .. новости ..


  .. реклама ..

LKW Walter Rus
VIA LATVIA
LKW Walter
 
  .. партнёры ..

Indiaexportnews.com

Lidosta “Rīga” saglabājusi līderpozīcijas Baltijas reģionā

  05.12.2007    

Šī gada vienpadsmit mēnešos VAS Starptautiskā lidosta Rīga apkalpojusi par 82% vairāk pasažieru nekā Tallinas un par 83.4% pasažieru vairāk nekā Viļņas lidosta.
Salīdzinājumā ar pagājušā gada vienpadsmit mēnešiem, šogad lidostu “Rīga” analogā laikā periodā izmantojuši par 27.1% pasažieru vairāk. Gada vienpadsmit mēnešos Rīgas lidostu izmantojuši 2 917 399 pasažieri. Tallinas lidosta šā gada vienpadsmit mēnešos apkalpojusi 1 601 648 pasažierus, kas ir par 11.8%, bet Viļņas lidosta – 1 590 364 pasažierus, jeb par 17,4% vairāk nekā pērn šajā laika periodā.
Novembrī lidostu Rīga izmantoja 252 843 pasažieri, kas ir par 27.4% vairāk nekā pagājušā gada novembrī. Tallinas lidostas apkalpoto pasažieru skaits novembrī palielinājies par 15.8%, bet Viļņas lidostas pārvadāto pasažieru skaits šajā mēnesī pieaudzis par 46.1%. Lidostas “Rīga” apkalpoto pasažieru skaits jau oktobrī pārsniedza pagājušā gada apkalpoto pasažieru kopskaitu, kas bija 2 495 020 pasažieru.
Pirmajos vienpadsmit mēnešos apkalpoto pasažieru skaits - 2 917 399 ļauj prognozēt, ka lidosta pirmo reizi vēsturē sagaidīs savu trīs miljono pasažieri. Trīs miljono pasažieri lidosta prognozē apkalpot 10.decembrī. Šo gadu lidosta “Rīga” iepriekš plānoja beigt ar vismaz 3 100 000 apkalpotiem pasažieriem. Ņemot vērā šī brīža rādītājus, prognozējams, ka plāns piepildīsies.
Tāpat kā gada pirmajos desmit mēnešos, arī novembrī visvairāk pasažieru lidoja no Rīgas uz Londonu. Vienpadsmit mēnešos uz šo pilsētu devās 290 706 pasažieri, kas sastāda 10.8% no kopējā pasažieru apjoma. Otrs iecienītākais virziens joprojām ir Īrijas galvaspilsēta Dublina. Līdz vienpadsmit mēnešos šo pilsētu par galamērķi izvēlējās 209 556 pasažieri, kas sastāda gandrīz 8% no kopējā pasažieru apjoma. Uz pārējiem iecienītākajiem maršrutiem - Stokholmu un Berlīni devušies 6.5% un attiecīgi 5.8% no kopējā pasažieru apjoma, savukārt 5% robežu no kopējā pārvadāto pasažieru skaita pārsniedz arī maršruts uz Kopenhāgenu un Frankfurti.
Veiksmīgākās aviokompānijas statusu joprojām saglabā Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic. Šī aviokompānija gada pirmajos deviņos mēnešos no lidostas Rīga pārvadāja 1 313 418 pasažierus, jeb 45% no kopējā lidostas Rīga pasažieru skaita. 25.2% no kopējā pasažieru skaita jeb 733 820 pasažierus pārvadājusi otra iecienītākā aviokompānija Ryanair. Trešo vietu ar 153 tūkstošiem pārvadātu pasažieru ieņem aviokompānija Latcharter, kurai seko aviokompānijas KLM ar 101 un Easy Jet Airlines ar 85 tūkstošiem pārvadātu pasažieru gada pirmajos vienpadsmit mēnešos.
Novembrī lidostā ir sācis strādāt trešais International Currency Exchange (ICE) valūtas maiņas punkts pasažieru sagaidīšanas zālē Ielidošana 2. Pārējie divi ICE maiņas punkti atrodas sagaidīšanas zālē Ielidošana 1 un Izlidošana C. Par valūtas maiņu, ICE atšķirībā no bankām, neiekasē komisijas maksu. Darba laiks - saskaņā ar lidojumu sarakstu.
Novembrī ekspluatācijā tika nodota Pilotu iela. Tā atrodas lidostas biznesa parka teritorijā un nodrošina piekļuvi SAS Flight Academy... поиск ..