.. подписка
    .. rss каналы
    .. пресс-релизы
    .. контакты


            12 ноября 2019

.. in english  .. по-русски  .. latviski    

LKW Walter

Transportweek 2019


  .. карта сайта ..


  .. издания ..


  .. новости ..


  .. реклама ..

LKW Walter Rus
LKW Walter
VIA LATVIA
 
  .. партнёры ..

Indiaexportnews.com

Ieviesīs elektronisko pavadzīmi starptautiskajiem kravu pārvadājumiem

  20.05.2008    

Tiks nodrošināts tiesiskais pamats Konvencijā par kravu starptautisko autopārvadājumu līgumu paredzētās elektroniskās pavadzīmes izmantošanai kravas starptautiskajiem pārvadājumiem.
To nosaka pirmdien, 19. maijā Ministru kabineta sēdē izskatītais likumprojekts „Par Konvencijas par kravu starptautisko autopārvadājumu līgumu (CMR) Papildprotokolu par elektronisko pavadzīmi”.
Atbilstoši konvencijai pārvadājumu līgums tiek apstiprināts, noformējot pavadzīmi. Līdz šim šo pavadzīmi varēja noformēt papīra formā, taču tagad kļūs iespējama tās elektroniska noformēšana. Tādējādi tiks sekmēta Latvijas kravas pārvadātāju operatīvāka darbība.
Minētā konvencija tiek piemērota katram līgumam par starptautiskajiem kravu pārvadājumiem ar autotransportu par atlīdzību, ja līgumā norādītās kravas nosūtīšanas un saņemšanas vietas atrodas divās dažādās valstīs. Latvija konvencijai pievienojās 1993.gadā.
Izstrādājot likumprojektu „Par Konvencijas par kravu starptautisko autopārvadājumu līgumu (CMR) Papildprotokolu par elektronisko pavadzīmi”, Satiksmes ministrija konsultējās ar biedrību „Autopārvadātāju asociācija „Latvijas auto”” un „Latvijas Transporta savienība”. Abas nevalstiskās organizācijas atbalsta šāda likumprojekta izstrādi un īstenošanu.
Likumprojekta īstenošanā papildu līdzekļi no budžeta nav nepieciešami. Lai stātos spēkā, tas vēl ir jāpieņem Saeimā.

 .. поиск ..