.. подписка
    .. rss каналы
    .. пресс-релизы
    .. контакты


            21 ноября 2019

.. in english  .. по-русски  .. latviski    

LKW Walter

Transportweek 2019
   ..    АВТОВАЗ объявил даты корпоративного отпуска    ..    За 20 лет работы в России реализовано более 400 тысяч автомобилей    ..    ПАО «ТрансКонтейнер» и ГК «РЕГИОН»: сотрудничество в области перевозок между Китаем и Европой    ..    С 15 декабря уехать из Москвы в Прагу и Варшаву на поезде можно будет ежедневно    ..    Трансмашхолдинг и Ространснадзор заключили соглашение о взаимодействии    ..    Гамбург результатами удовлетворён    ..    Экономика стран ОЭСР слегка замедлилась    ..    airBaltic подписала обязательство гендерного разнообразия IATA    ..    APMT представляет 5G-инновацию    ..    Влияние национальных проектов на развитие автодорожной инфраструктуры    ..    «Транспортная безопасность - взгляд в будущее»    ..    Ключевые вопросы развития отрасли    ..    Utair поддерживает высокую пунктуальность    ..    Греция пересмотрит решение по новому терминалу    ..    В Находкинский морской торговый порт поступила новая пылеподавляющая и уборочная техника


  .. карта сайта ..


  .. издания ..


  .. новости ..


  .. реклама ..

LKW Walter Rus
LKW Walter
VIA LATVIA
 
  .. партнёры ..

Indiaexportnews.com

Transportlīdzekļu drošības un ekoloģisko īpašību uzlabošana

  27.05.2008    

Eiropas Komisija ierosina no 2012. gada aprīkot visas jaunās automašīnas ar elektroniskām stabilitātes kontroles (ESC) sistēmām, lai būtiski uzlabotu transportlīdzekļu drošību. Turklāt, sākot ar 2013. gadu, kravas automašīnas un smagie transportlīdzekļi jāaprīko ar uzlabotām avārijas bremzēšanas sistēmām (AEBS) un joslu uzraudzības sistēmām (LDW). Pagājušā gadā Komisija jau ir ierosinājusi obligāto vieglo automašīnu aprīkošanu ar bremžu palīgmehānisma sistēmām (BAS), kas uzlabos gājēju drošību. Lēš, ka šie pasākumi samazinās bojāgājušo skaitu satiksmes negadījumos par aptuveni 5000 gadā. Vienlaikus Komisija ierosina no 2012. gada kā obligāto prasību ieviest mazas rites pretestības riepas, kas ievērojami samazina degvielas patēriņu, CO2 izmešus un, iespējams, samazina trokšņus, saglabājot augstus drošības standartus. Mazas rites pretestības riepas līdz pat 7 g/km samazinās CO2 izmešus, tādējādi ievērojami sekmējot automašīnu CO2 izmešu samazināšanas stratēģijas īstenošanu. Degvielas patēriņu un CO2 izmešus turpinās samazināt ar riepu spiediena kontroles sistēmām. Ar Komisijas priekšlikumu atcels vairāk nekā 150 spēkā esošās direktīvas, aizstājot tās ar vienu regulu, kas ir tieši piemērojama ES dalībvalstīs un balstās uz ANO saskaņotajiem standartiem.
Par uzņēmējdarbību un rūpniecību atbildīgais Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Ginters Ferhoigens norādīja: „Mēs vienkāršojam tiesību aktus. Mēs uzlabojam ceļu drošību. Mēs sekmējam degvielas izmantošanas efektivitāti. Mēs piedāvājam mūsdienīgu un integrētu politisko pieeju, no kuras iegūst iedzīvotāji, vide un uzņēmumi”.
1. Komisija ierosina ieviest šādas drošības prasības.
• Obligātās elektroniskās stabilitātes kontroles (ESC) sistēmas jauno automašīnu modeļiem un komercdarbībai paredzētajiem transportlīdzekļiem jāievieš no 2012. gada, savukārt no 2014. gada ir jāaprīko visas jaunās automašīnas. ESC iedarbojas uz transportlīdzekļa bremzēšanas vai piedziņas sistēmām, kritiskā situācijā (ko izraisa, piemēram, slikti ceļa apstākļi vai pārmērīgs ātrums, izdarot pagriezienu) palīdzot vadītājam saglabāt kontroli pār transportlīdzekli. Plaša ESC izmantošana transportlīdzekļos samazinās negadījumu skaitu, turklāt ir iespējams samazināt satiksmes sastrēgumus, ko izraisa negadījumi, kuros iesaistītas kravas automašīnas.
• Uzlabotās avārijas bremzēšanas sistēmas kravas automašīnās (AEBS), kas aprīkotas ar sensoriem, ar kuriem vadītājs tiek brīdināts, kad transportlīdzeklis ir pārak tuvu priekšā braucošajam transportlīdzeklim, un dažās situācijās, ar kuriem iedarbina avārijas bremzes, lai izvairītos no sadursmes vai samazinātu sadursmes sekas (no 2013. gada).
• Joslu uzraudzības (LDW) sistēmas kravas transportlīdzekļos, ar kurām palīdz vadītājiem, brīdinot par draudiem, kas ir saistīti ar neapzinātu joslas atstāšanu galvenokārt vadītāja uzmanības trūkuma dēļ (no 2013. gada).
• Turklāt Komisija 2007. gada oktobrī ir ierosinājusi, lai vieglās automašīnas no 2009. gada aprīkotu ar bremžu palīgmehānisma sistēmām (BAS). Ja visu Eiropas autoparku aprīkotu ar BAS, ik gadu varētu glābt aptuveni 1100 gājēju dzīvības. BAS izmantošana var ievērojami samazināt transportlīdzekļa bremzēšanas ceļu avārijās situācijā, tādējādi būtu iespējams izvairīties no sadursmes ar gājēju vai vismaz ievērojami samazināt ātrumu pirms sadursmes (skatīt IP /07/1453).   
• Saskaņā ar ieteikumu CARS 21 ziņojumā, ja iespējams, ir jāaizstāj vairāk nekā 50 spēkā esošās direktīvas un 100 grozījumu direktīvas ar atsaucēm uz Apvienoto Nāciju Organizācijas noteikumiem.
2. Jaunās prasības attiecībā uz riepām
• Ar Mazas rites pretestības riepām (LRRT), kas būs obligātas no 2012. gada, panāks degvielas patēriņa samazinājumu, samazinot kustības pretestību, kas rodas, riepai ritot, un ko galvenokārt izraisa riteņa vai riepas deformācija vai ceļa bojājumi. Rites pretestība ir galvenokārt atkarīga no riteņa un riepas materiāla un to var samazināt, piemēram, izmantojot silīciju protektora sastāvā. Lai izvairītos negatīvas ietekmes uz drošību, līdzās jaunajiem standartiem attiecībā uz trokšņiem ir ieviestas precīzi formulētas drošības prasības.
• Riepu spiediena kontroles sistēma (TPMS), kas būs obligāta no 2012. gada, brīdina vadītāju, kad riepas spiediens ir ievērojami zemāks par optimālo. Atbilstoša riepas spiediena nodrošināšana ir svarīga gan degvielas izmantošanas efektivitātes ziņā, gan saistībā ar labāku riepu sniegumu. Ja spiediens ir par zemu, degvielas patēriņš var palielināties līdz pat 4 %, bet riepas darbmūžs samazināties par 45 %. Riepu spiediens var samazināties par 3 līdz 6 % mēnesī, un vadītājs šo samazinājumu var neievērot. Turklāt riepas ar zemu spiedienu ir nozīmīgs faktors satiksmes negadījumos.
Saskaņā ar TNO pētījumu LRRT un TPMS degvielas ekonomijas potenciāls Nīderlandē saistībā ar vieglajām automašīnām ir attiecīgi 3 % un 2,5 %. Attiecībā uz jaunajām automašīnām, kuru motora testa cikla snieguma rādītājs ir 130 g CO2/km, tas radītu papildu izmešu samazinājumu 7 g CO2/km apmērā (3,9 LRRT un 3,25 TPMS). LRRT un TPMS samazinājuma potenciāls pašreiz izmantotās automašīnās (testa cikla snieguma rādītājs 160 g CO2/km) būtu lielāks par 7kg/t.
Uzlabotās drošības sistēmas
Provizoriskie dati liecina, ka jaunie priekšlikumi saistībā ar uzlabotām sistēmām kravas automašīnās varētu glābt aptuveni 2500 dzīvību gadā (500 ESC, 1000 AEBS un 1000 LDW) un vēl vairāk dzīvību ārpus ES, jo attiecīgie tiesību akti mudinās ražotājus izmantot ESC kā standarta aprīkojumu vairākos tirgos. Aprīkojot automašīnas ar ESC, tiks glābtas aptuveni 2000/2500 dzīvības gadā. Arī vieglās automašīnas var aprīkot ar AEBS un LDW, ja ir ievēroti konkrētie standarti.
.. поиск ..