.. подписка
    .. rss каналы
    .. пресс-релизы
    .. контакты


            26 августа 2019

.. in english  .. по-русски  .. latviski    TransLogistica Kazakhstan 2019
   ..    DACHSER удлиняет свои автопоезда в Чехии    ..    Перевозки пассажиров в сообщении со странами дальнего зарубежья выросли почти на 13 %    ..    На пункте пропуска увеличился пассажиропоток    ..    Isuzu открыла в России 10 новых дилерских центров    ..    Литва затруднит таможенное оформление    ..    Ravon возобновляет поставки автомобилей в Россию    ..    На ДВЖД обсудили организацию перевозки грузов и выгрузку в Приморских портах    ..    Свердловская железная дорога увеличила объем отправки грузов    ..    «Волга-Днепр» проведет реструктуризацию    ..    Необходимо выработать комплексный подход    ..    В Украине на 21 августа собрано 38,9 млн т зерна нового урожая    ..    Вагоноколесные мастерские Одесса-Застава І сформировали 930 колесных пар    ..    Solaris выходит на первое место    ..    Привлекаем инвестиции на Балтийском транспортном форуме    ..    FlixBus объявила о расширении международной автобусной сети

Corporate Fleet Management

  .. карта сайта ..


  .. издания ..


  .. новости ..


  .. реклама ..

VIA LATVIA
LKW Walter Rus
LKW Walter
 
  .. партнёры ..

Indiaexportnews.com

Baltijas transporta ministri iezīmē kopīgās nozares prioritātes

  25.09.2008    

Baltijas valstu transporta un sakaru ministru sanāksmē, kas norisinājās divas dienas Rīgā, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ministri vienojās par galvenajām nozares prioritātēm, ziņo Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļa.
„Ceļu, dzelzceļa un aviācijas infrastruktūra Baltijā ir vienota, tāpēc mums ir arvien ciešāk jāsadarbojas, lai arī bizness visās trijās kaimiņvalstīs varētu attīstīties kā vienotā tirgū,” 11. un 12.septembrī notikušo sanāksmi noslēdzošajā preses konferencē uzsvēra satiksmes ministrs Ainārs Šlesers.
Tikšanās laikā ministri panāca vienošanos par visām Baltijas valstīm kopīgajām prioritātēm – Eiropas vienotā dzelzceļa projekta Rail Baltica, vienīgā Baltijas un Eiropas Savienības valstis savienojošā autoceļa Via Baltica un kravu pārvadājumu pa dzelzceļu Austrumu – Rietumu virzienā - attīstīšanu. „Mums ir jāstrādā kopā, jo tikai tā mēs varēsim radīt starptautisku koridoru, kas savieno Baltiju ar citu valstu tirgiem. Turklāt šobrīd – sarežģītas makroekonomiskās situācijas apstākļos - esam spiesti rīkoties daudz ātrāk un straujāk veicināt to nozaru attīstīšanu, kas var sekmēt ekonomisko izaugsmi,” norādīja A. Šlesers.
Tikšanās laikā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ministri apsprieda transporta un sakaru sektora aktuālos jautājumus ne vien Baltijas, bet visas Eiropas Savienības kontekstā. Tika diskutēts par Eiropas Savienības un Krievijas robežšķērsošanas aktualitātēm, tostarp nepieciešamību uzsākt elektronisku kravu deklarēšanu, eirovinjetes ieviešanu, Francijas prezidentūras prioritātēm, ostu attīstības jautājumiem, kuģošanas drošību un vides aizsardzību, ceļu satiksmes drošību, aviācijas, dzelzceļa, kā arī pasta nozares attīstīšanu un citām aktualitātēm.
Tika pārrunāta arī valsts un privātās partnerības modeļa izmantošana katrā no valstīm, kā arī tādi būtiski jautājumi kā pasažieru pārvadājumu attīstīšana Baltijā. „Mēs bieži runājam par dažādiem liela mēroga jautājumiem, kas, nenoliedzami, ir ļoti svarīgi, taču man ir patiess prieks, ka šajā tikšanās reizē varējām diskutēt par konkrētu, lai arī ne tik plašu, tēmu loku, piemēram, esam atraduši risinājumu autobusu satiksmes nodrošināšanai starp Valku Latvijā un Valgu Igaunijā,” gandarījumu pauda Igaunijas Ekonomikas un sakaru ministrs Juhans Parts. Tikšanās laikā ministri arī vienojās par nepieciešamību veicināt avioplūsmas palielināšanos starp trim Baltijas valstīm.
„Esam vienojušies par nepieciešamību attīstīt pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu, veicinot iedzīvotāju ceļošanu starp Viļņu un Tallinu caur Rīgu un domāju, ka šī sanāksme ir būtisks solis ceļā uz minētā mērķa sasniegšanu,” norādīja Lietuvas Transporta un sakaru ministrs Aļģirds Butkevičs.
Sanāksmes laikā ministri un viņu oficiālās delegācijas apmeklēja arī Rīgas brīvostu un iepazinās ar drošas un eko braukšanas aspektiem.
Baltijas transporta ministru sanāksme notiek ik gadu. Šis ir jau 31. pasākuma norises gads. Nākamā sanāksme notiks nākamgad Viļņā... поиск ..