.. подписка
    .. rss каналы
    .. пресс-релизы
    .. контакты


            19 августа 2019

.. in english  .. по-русски  .. latviski    

LKW Walter

TransLogistica Kazakhstan 2019
   ..    Еще один исторический рекорд Порта Гданьск    ..    Cosco серьезно взялся за Пирей    ..    Maersk быстро наращивает прибыльность    ..    Больше пассажиров    ..    Transimeksa обновляет парк    ..    Инвестируют в порты Большой Тройки    ..    Польша присоединилась к e-CMR    ..    Вездеходные тягачи КАМАЗ для нефтесервисной компании    ..    «КАМАЗ» принял студентов на летнюю практику    ..    Морские порты Украины в январе - июле увеличили контейнерооборот на 20%    ..    Грузовые перевозки морским транспортом за 6 месяцев увеличились на 16%    ..    Погрузка в Муромском районе ГЖД выросла на 23% в июне    ..    Новосибирская таможня более чем в 2 раза увеличила перечисления в бюджет    ..    «РЖД Логистика» расширила сотрудничество с провинцией Шаньдун    ..    ТМХ представил новую модификацию поезда «Иволга» для МЦД


  .. карта сайта ..


  .. издания ..


  .. новости ..


  .. реклама ..

VIA LATVIA
LKW Walter Rus
LKW Walter
 
  .. партнёры ..

Indiaexportnews.com

Plāno citādāk aprēķināt pasažieru pārvadātāju peļņu

  27.08.2009    

Lai ietaupītu valsts budžeta līdzekļus, iecerēts mainīt peļņas aprēķināšanas sistēmu pasažieru pārvadātājiem, kuri sniedz pakalpojumus Latvijas teritorijā.
Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts „Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā radušos zaudējumu un izdevumu kompensēšanas un sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifa noteikšanas kārtība”, kas ir izstrādāts sadarbībā ar Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociāciju, aredz mainīt peļņas veidošanas principus, saglabājot salikto procentu, kas sastāv no mainīgās un nemainīgās likmes.
Ka teikts Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību daļas zinojumā, peļņas procenta daļas piemērošana ļaus attiecīgi samazināt kopējos no valsts budžeta nepieciešamos līdzekļus peļņas kompensēšanai praktiski uz pusi.
Turpmāk pārvadātāju peļņas apjoms tiks aprēķināts atbilstoši tekošajam pārskata gadam, nevis iepriekšējam. Spēkā esošie normatīvie akti noteica, ka 2009. gada peļņas daļu aprēķina, ņemot vērā iepriekšējā gada Latvijas valsts ilgtermiņa obligāciju peļņas likmes vidējo vērtību, taču šāda situācija rada laika nobīdi un nenodrošina attiecīgajā laika periodā adekvātu peļņu, attiecinot to uz reālo ekonomisko situāciju. Piemēram, par pērno gadu izmaksātā peļņas likme bija 8,15%, savukārt par 2009. gadu aprēķinātā peļņas likmes daļa, kas ir jāizmaksā - 8.94%.
Pasažieru pārvadātāju zaudējumu kompensēšanas kārtību un peļņas izmaksāšanu paredz gan Eiropas Savienības regula, gan Latvijas normatīvie akti.
Papildus MK noteikumu projektā tiek pastiprinātas normas, kas attiecas uz sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju un pašvaldību uzraudzības jautājumiem. Šo un citu ar zaudējumu kompensācijas aprēķināšanu, piešķiršanu un izmaksāšanu saistītus jautājumus turpmāk izskatīs Satiksmes ministrijas izveidota komisija, kuras sastāvā arī paredzēti Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas pārstāvji.
Šis ir viens no Satiksmes ministrijas veiktajiem pasākumiem, lai samazinātu no valsts budžeta nepieciešamos līdzekļus pārvadātāju zaudējumu kompensēšanai un nepieciešamo valsts budžeta izdevumu samazināšanai.
MK noteikumi stāsies spēkā, ja gūs atbalstu valdībā.
 .. поиск ..