.. подписка
    .. rss каналы
    .. пресс-релизы
    .. контакты


            22 мая 2019

.. in english  .. по-русски  .. latviski    

LKW Walter

TransLogistica Kazakhstan 2019
   ..    ГАКЗ рассказал про новые автокраны «ГАЛИЧАНИН» серии «ПИОНЕР»    ..    Проектные работы выполнены на 70%    ..    Внуково начнет принимать электронные посадочные с 1 июня 2019 г.    ..    Гендиректор обсудил вопросы развития морских портов Балтийского бассейна    ..    Более 60% зарегистрированных большегрузов - иностранных марок    ..    Россия и Греция обсудили международное автомобильное сообщение    ..    «ЭйрБриджКарго» увеличила объемы негабаритных грузов с носовой загрузкой на 10%    ..    Трасса «Таврида» в Крыму готова на 60 процентов    ..    Гамбург наращивает перевалку    ..    Рабочий визит    ..    Принс-Руперт метит на место Монреаля    ..    Utair открывает прямой рейс из Уфы в Европу    ..    SIA Group получила рекордную выручку    ..    WFS и аэропорт Осло расторгли соглашение    ..    Boeing 737 MАX готовится к возвращению


  .. карта сайта ..


  .. издания ..


  .. новости ..


  .. реклама ..

LKW Walter Rus
LKW Walter
 
  .. партнёры ..

Indiaexportnews.com

Steidzami jāsamazina dzelzceļa pārvadājumu tarifus

  11.11.2009    

Pēdējo divu mēnešu laikā Latvijas dzelzceļš pazaudēja vairāk nekā miljonu tonnu kravu apgrozījuma. 2009. gada septembra–oktobra rezultāti apstiprina BATL ekspertu negatīvās prognozes par kravu pārvadājumu apjomu samazinājumu pārmērīgi augsto dzelzceļa pārvadājumu tarifu kravu īpašniekiem dēļ Latvijas teritorijā.
Tradicionāli septembrī–oktobrī pēc vasaras sastinguma kravu nosūtītāju aktivitāte visos virzienos pieaug. Tomēr šī gada septembrī salīdzinājumā ar pagājušā gada septembri kravu pārvadājumu apjoma samazinājums sastādīja 9,4%, bet oktobrī kravu plūsma samazinājās jau par 17,4% salīdzinājumā ar 2008. gada oktobri.
Latvijas virziens strauji zaudē konkurētspēju salīdzinājumā ar saviem kaimiņiem Baltijas valstu ostām un Krievijas ostām pie Baltijas jūras. Un patlaban pastāv jautājums nevis par to, kā atgriezt jau zaudētās kravas, bet par to, vai var apturēt kravu īpašnieku atteikšanās procesu no Latvijas tranzīta koridora izmantošanas.
Ceturtdien, 5. novembrī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas telpās notika projektu tarifu par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu 2010. gadam apspriešana. Priekšā stādītais projekts izsauca tranzīta nozares pārstāvju neizpratni, jo LDz Infrastruktūras amatpersonu piedāvātais tarifa samazinājums 2010. gadam sastāda 0,02 Ls vilciena/km salīdzinājumā ar 2009. gada likmi. Šāds samazinājums pēc tranzīta nozares dalībnieku domām nekādā mērā neietekmēs dzelzceļa pārvadājumu tarifus un nevar tikt uztverts savādāk kā demonstratīvs žests no Latvijas dzelzceļa puses. Atgādināsim, ka vienlaikus kravu pārvadājumu tarifi Lietuvā un Igaunijā ārzemju kravu īpašniekiem tiek būtiski samazināti visa 2009. gada garumā.
Šajā situācijā turpmākā VAS LDz vadības bezdarbība un politika, kas vērsta uz īstermiņa peļņas izspiešanu no tranzīta nozares, nostāda zem jautājuma tālāko Latvijas tranzīta nozares pastāvēšanu un visu Latvijas tranzīta koridora dalībnieku – stividoru, privāto pārvadātāju, ekspeditoru, noliktavu utt. darbu.
BATL uzskatā, ka apstākļos, kad tranzīts valsts līmenī ir noteikts kā prioritāra Latvijas ekonomikas attīstības nozare, nepieciešams: 
1. Steidzami samazināt dzelzceļa pārvadājumu tarifus līdz konkurētspējīgām likmēm salīdzinājumā ar citu Baltijas ostu konkurējošajiem virzieniem pastāvošo kravu apjomu saglabāšanai.
2. Pārskatīt tarifu politiku 2010. gada atbilstoši ekonomiskās situācijas realitātēm, nevis mītiskiem stāstiem par ikgadējo investīciju nepieciešamību dzelzceļa infrastruktūras attīstībai. Pretējā gadījumā bez kravu plūsmas Latvijas dzelzceļa infrastruktūras attīstības vērtību noteiks metāllūžņu cena pasaules tirgū.
3. Tarifu pārskatīšanu un pārstādi līdz konkurētspējīgām, ekonomiski pamatotām likmēm jāveic visīsākajā laikā. Līdz šim brīdim, pēc stāvokļa uz 2009. gada novembri, ne Latvijas tranzīta kompānijas, ne kravu īpašnieki nav saņēmuši informāciju no VAS LDz par tarifu politiku 2010. gadam.
4. Nosakot kravu pārvadājumu tarifus, VAS LDz tarifu politikas izstrādē jāņem vērā stividoru kompāniju priekšlikumus un aprēķinus. Pārvadātāja noteikumu diktāts īsā transporta plecā un atteikšanās no kompromisiem tarifu jautājumā noved pie kravas plūsmas pārorientācijas uz citiem, konkurētspējīgiem virzieniem, uz citu valstu ostām. 
No savas puses BATL dalībnieki ir gatavi steidzamām pārrunām ar VAS LDz tādu kravu pārvadājumu nosacījumu un tarifu apspriešanai un noteikšanai, kuri ļaus saglabāt tranzītu kā ienesīgu Latvijas ekonomikas nozari, jo tā nodrošina darba vietas desmitiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju... поиск ..