.. подписка
    .. rss каналы
    .. пресс-релизы
    .. контакты


            20 августа 2019

.. in english  .. по-русски  .. latviski    

LKW Walter

TransLogistica Kazakhstan 2019


  .. карта сайта ..


  .. издания ..


  .. новости ..


  .. реклама ..

LKW Walter
LKW Walter Rus
VIA LATVIA
 
  .. партнёры ..

Indiaexportnews.com

Četros starppilsētu satiksmes maršrutos pasažieru plūsmu pārņems autobusi

  12.02.2010    

Līdz ar izmaiņām vilcienu satiksmē maršrutā Rīga-Liepāja, Rīga-Gulbene, Rīga-Ventspils un Rīga-Reņģe, tiks atklāti vairāki jauni autobusu reisi, lai pārņemtu pasažieru plūsmu, kas līdz šim izmantoja dzelzceļa satiksmi.
Tādējādi no 16. februāra, maršrutā Rīga-Liepāja otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās kursēs autobuss ar atiešanas laiku plkst. 18:00. Pretējā virzienā autobuss no Liepājas pilsētas centrālās slimnīcas kursēs otrdienās, trešdienās un ceturtdienās plkst. 5:10, Liepājas autoostā iegriežoties plkst. 5:40.
Savukārt maršrutā Rīga-Ventspils no 15. februāra tiks atklāti divi jauni reisi – plkst. 13:10 (pirmdienās un piektdienās) un pulksten 18:30 (pirmdienās, piektdienās un sestdienās). Pretējā virzienā jauni autobusu reisi kursēs no 16. februāra plkst. 6:00 (pirmdienās) un 12:30 (piektdienās).
Maršrutā Rīga-Gulbene vilciens līdz galastacijai kursēs tikai piektdienās un svētdienās, bet pārējās dienās – līdz Krustpilij. Pļaviņās pasažieri varēs pārsēsties autobusā, kas maršrutā Pļaviņas-Gulbene no 15. februāra plkst. 21:00 kursēs katru dienu, izņemot piektdienas un svētdienas. Pretējā virzienā autobuss kursēs otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās un svētdienās plkst. 4:50, lai pasažieri varētu pārsēsties vilcienā Daugavpils-Rīga, kas no Pļaviņām atiet plkst. 7:30.
Reņģes (Rubas) virzienā no 22. februāra katru dienu kursēs vairāki jauni autobusu reisi – plkst. 16:50 (līdz Rubai), plkst. 18:00 (līdz Saldum caur Priedulu un Rubu), plkst. 18:30 (līdz Rubai), plkst. 19:10 (līdz Aucei). Pretējā virzienā no 23. februāra autobuss kursēs katru dienu plkst. 5:00 (no Rubas), plkst. 6:00 (no Auces) un plkst. 18:55 (no Rubas). Lai no rīta nodrošinātu Apguldes iedzīvotāju nokļūšanu Jelgavā, tiks atklāts jauns vietējās nozīmes maršruts Dobele-Auce-Jelgava (caur Apguldi), kurš no Dobeles aties plkst. 5:45, Apguldē iegriezīsies plkst. 7:17 un Jelgavā nokļūs plkst. 8:11.
Atrisināts arī jautājums par problemātiskā autoceļa posma Auce-Ruba uzturēšanu, panākot vienošanos par to, ka pavasarī tiks atjaunota ceļa seguma virskārta visā tā garumā. Lai nodrošinātu regulāru autosatiksmi, cauru gadu minētā grants ceļa stāvoklim tiks pievērsta pastiprināta uzmanība.
Visiem jaunatklātajiem reisiem noteikts efektivitātes pārbaudes laiks 3 mēnešu garumā. Pēc tam no jauna tiks vērtēti pasažieru ieradumi un katra reisa nepieciešamība gan kopumā, gan atsevišķās nedēļas dienās.
Lai rastu pieņemamāko risinājumu vilcienu satiksmes aizstāšanai ar autopārvadājumiem, VSIA „Autotransporta direkcija” un AS „Pasažieru vilciens” speciālisti tikās ar attiecīgo plānošanas reģionu pārstāvjiem, uzklausot ieteikumus par jaunu autobusu reisu atklāšanu un iedzīvotājiem ērtāko satiksmes organizācijas veidu. Darbs pie starppilsētu satiksmes pārplānošanas turpinās, ņemot vērā pasažieru apjoma kritumu un nepieciešamību sabalansēt valsts budžeta dotāciju ar pārvadātāju faktiskajiem izdevumiem. Tādējādi tiek rasts pieņemamākais risinājums, lai novērstu situāciju, kad vienā maršrutā kursē abu veidu transporti... поиск ..